odłaczenie akumolatora celem doładowania może powodować prob

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • calizna
    Classic
    • 2010
    • 16

    odłaczenie akumolatora celem doładowania może powodować prob

    mirek_p11, dobrze gadasz!!! Polać Tobie wodki :P
  • taranx
    Ambiente
    • 2008
    • 123
    • Octavia I (1U2)
    • BFQ 1.6 MPI 102 KM

    #2
    odłaczenie akumolatora celem doładowania może powodować prob

    Moja skodzia dziś rano nie odpaliła, wydaje mi się że to akumulator ( mam taką nadzieję) Czy jeśłi wyciągnę akumulator w celu podałądowania przez noc to po ponownym podłączniu mogą byc probelemy z immobilajzerem czy alarmem?
    http://chomikuj.pl/taranx

    Komentarz

    • kkuligowski
      Ambiente
      • 2010
      • 178
      • Octavia II (1Z3)
      • CAXA 1.4 TSI 122 KM

      #3
      z imobilajzerem raczej ale z alarmem mogą być problemy. zacznijmy od tego czy zamkniesz i otworzysz drzwi kluczykiem. następny problem to tuba do alarmy - czy ma samodzielne zasilanie i czy można wyłączyć - inaczej przez godzinkę będzie ubaw w okolicy.
      innym tematem jest radio które się rozkoduje.
      jak nie jesteś pewny proponuje podłączyć (jak się da) prostownik do samochodu - np u znajomego w garażu
      sprawdz tez ładowanie i spadki napięć - po jednej nocy nie powinna paść bateria nawet przy mały odbiorniku prądu jakim jest alarm czy nie wyłączone radio.
      Nabytek w 04.2010 r czyli 2,0 TDI.
      Po drodze Verso 2,0 D4D, Auris 1,6 Velmatec
      A teraz jest 1,4 TSI z 2012

      Komentarz

      • krzysiek13
        L&K
        • 2010
        • 1155

        #4
        immobiliserem się nie przejmuj
        alarm jest fabryczny? jeśli tak to...
        nie ma się czego obawiać tylko nie naciskaj namiętnie na przyciski w pilocie
        Octavia

        Komentarz

        • taranx
          Ambiente
          • 2008
          • 123
          • Octavia I (1U2)
          • BFQ 1.6 MPI 102 KM

          #5
          dziekuje z szybki odpis
          NIe ma możliwości raczej naładowania w garażu, radio może się rozładować to nie problem alarm montowali mi w skodzie Logic CAN MINI-
          Zastawiama się też nad jeszcze jedną możliwośćią odpaleniem samochodu i próbą nałądowani akumulatora w czasie jazdy. Wydaj mi się że problem może być w tym iż jeżdze małę odcinki około 15 - 20 minut auto jest na chodzie. Wiadomo jak to w zimei wszystko jest włączone ogrzewani tylenj szybt, lusterek mata grzewcza może akumolator nie łąduje się skutecznie? CO wy na to? I moje pytanie ile powinnam pojexdzić aby go nałądować w ten sposób ?
          http://chomikuj.pl/taranx

          Komentarz

          • krzysiek13
            L&K
            • 2010
            • 1155

            #6
            jeżdżąc po 15-20 minut moim zdaniem akumulator nie powinien paść w mocno przyspieszonym tempie
            Ile ma lat ten aku? Może po prostu już nie trzyma ze starości...
            Octavia

            Komentarz

            • taranx
              Ambiente
              • 2008
              • 123
              • Octavia I (1U2)
              • BFQ 1.6 MPI 102 KM

              #7
              auto jest z lipaca 2008 kupione jako nowe. WIęc dwa i pół roku .
              http://chomikuj.pl/taranx

              Komentarz

              • leff
                Elegance
                • 2004
                • 862

                #8
                no to spokojnie go wymieniaj na nowy

                czlowiek na ziemi jest tylko sekunde, nie zmieni nic a zostawi burdel

                Komentarz

                • taranx
                  Ambiente
                  • 2008
                  • 123
                  • Octavia I (1U2)
                  • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                  #9
                  po 2 , 5 roku akumulator na nowy? Nie uważacie, że to trochę za szybko ? Z doświadczenia z poprzednimim aute, tez tak samo eksploatowany, wiem że dojeździł 5 lat i poszedł z autem do nowego właśćiciela. I to była fiat więc żadana super marka. Ale może w skodach tak jest. Mam nadzieję że to akumulator.
                  http://chomikuj.pl/taranx

                  Komentarz

                  • krzysiek13
                    L&K
                    • 2010
                    • 1155

                    #10
                    Ile kilometrów nalatane w tym czasie? U mnie aku ma 6 lat dobijam do 200tys. i nie daje żadnych oznak zużycia. A w Pasku miałem 10letni akumulator i nie było większych problemów :| Coś u ciebie nie gra. Może aku wadliwe jakieś? różnie bywa... jedne umierają po 3 latach, inne po 10 dają radę. Wymień i na 3 lata będziesz mieć spokój albo i dużo dłużej. Powodzenia
                    Octavia

                    Komentarz

                    • taranx
                      Ambiente
                      • 2008
                      • 123
                      • Octavia I (1U2)
                      • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                      #11
                      Autko ma 15 tyś więc tyle co nic. Zaraz przyjedzie pomoc i bedzie wszystko wiadomo... :cry: Dzięki z pomoc. Jak to nie akumu to się zastrzela

                      [ Dodano: Pon 24 Sty, 11 17:35 ]
                      swoją drogą ciekawe objawy tj migotanie wszystkich kontrolek, potem gasną zostaj abs, silnik i akumulator który lekko miga, włącza się komuter pokazuje ilość km itd, po przekreęceniu kluczyka sam się uzbraja alarm. Pan z srewisu przez telefon powiedziła że to na 99 proc akumulator więc się ładuje. Mam nadzieję że to mój ostatni post w tej sprawie :cry: Jeśli nie to zapewne rozrusznik.
                      http://chomikuj.pl/taranx

                      Komentarz

                      • lisek1981
                        Drive
                        • 2010
                        • 69

                        #12
                        Zamieszczone przez taranx
                        dziekuje z szybki odpis
                        NIe ma możliwości raczej naładowania w garażu, radio może się rozładować to nie problem alarm montowali mi w skodzie Logic CAN MINI-
                        Zastawiama się też nad jeszcze jedną możliwośćią odpaleniem samochodu i próbą nałądowani akumulatora w czasie jazdy. Wydaj mi się że problem może być w tym iż jeżdze małę odcinki około 15 - 20 minut auto jest na chodzie. Wiadomo jak to w zimei wszystko jest włączone ogrzewani tylenj szybt, lusterek mata grzewcza może akumolator nie łąduje się skutecznie? CO wy na to? I moje pytanie ile powinnam pojexdzić aby go nałądować w ten sposób ?
                        Pomysl sredni, musialabys wbic sie np. na autobahna i pociskac tam ze stala predkoscia przynajmniej z godzine (dokladniej to zapiac jak najwyzszy bieg i jednoczesnie utrzymywac obroty 2000-2500rpm). No i robic to w dzien, aby jechac na pozycyjnych (mijania sporo ciagna). Koszt: zakladajac srednie spalanie 6l/100 i predkosc 100km/h masz 6l*5PLN=30PLN.
                        Ja bym jednak wypial aku i naladowal go normalnie.
                        Pozdrawiam
                        Grzesiek

                        Obecnie śmigam: Skoda Superb II 1.8TSI DSG Platinum
                        Średnie spalanie: | Smarowanie zapewnia

                        Komentarz

                        • dontak
                          Rider
                          • 2008
                          • 586
                          • Octavia III combi (5E5)
                          • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                          #13
                          Ostatnio wyciągałem aku z fabii teściowej. Po tygodniowym postoju pod chmurką rozładowany do zera! Był rozładowany do tego stopnia że centralny zamek nie zadziałał i nawet nie odpalił na kablach. Ako wymieniane na nowe w kwietniu zeszłego roku! Pomiary nie wykazały nadmiernego zużycia prądu (tylko alarm). Po wyjęciu i ładowaniu przez noc aku ok a z autem nic się nie stało. Trzeba tylko pamiętać żeby wyłączyć syrenę.
                          OIII 1.2 TSI 105 KM

                          Komentarz

                          • Psycho Dad
                            Rider
                            • 2009
                            • 629

                            #14
                            Zamieszczone przez taranx
                            po 2 , 5 roku akumulator na nowy? Nie uważacie, że to trochę za szybko ? Z doświadczenia z poprzednimim aute, tez tak samo eksploatowany, wiem że dojeździł 5 lat i poszedł z autem do nowego właśćiciela. I to była fiat więc żadana super marka. Ale może w skodach tak jest. Mam nadzieję że to akumulator.
                            mi żona załatwiła roczny akumulator, wystarczy czasami wjechać w dziurę by oberwać cele w aku. robi się zwarcie i do widzenia.
                            Nie polecam ASO Warszawa Połczyńska 125.

                            Komentarz

                            • taranx
                              Ambiente
                              • 2008
                              • 123
                              • Octavia I (1U2)
                              • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                              #15
                              aku się naładował przez noc. Rano wstawiony. Wszystko działa. Komputer nie pamięta tych średnich itp ale alarm i reszta ok. Mata grzewcz - masująca + 3 km trasa do pracy zrobiły swoje, nei miał się kiedy naładować jak trzeba i podło. Muszę co jakiś czas gdzieś go bujnąć, ale zimą gdzie tu jeździć. I czasem naładować aku szczególnie przed zimą Ok temat uważam za zmknięty. Dzięki za pomoc:
                              http://chomikuj.pl/taranx

                              Komentarz

                              • dziadekk
                                Rider
                                • 2011
                                • 355
                                • Octavia II (1Z3)
                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                #16
                                W manualach producenci wskazują, którą klemę zaejmujemy jako pierwszą i zakładamy jako ostatnią, biega o komputer i jego przestawy. Jeszcze nie wiem jak jest w OII, bo jeszcze nie mam :roll:

                                Komentarz

                                • jefry
                                  Rider
                                  • 2009
                                  • 411

                                  #17


                                  Jak odłączysz aku. to alarm i immo ( powinny mieć własne podtrzymanie napięcia ) nie powinien "paść".

                                  Zresetują się zegary, radio nie koniecznie u mnie się to nie przydarzyło.

                                  Zamieszczone przez dziadekk
                                  W manualach producenci wskazują, którą klemę zaejmujemy jako pierwszą i zakładamy jako ostatnią, biega o komputer i jego przestawy. Jeszcze nie wiem jak jest w OII, bo jeszcze nie mam :roll:
                                  a co to ma za różnice ?? przeważnie ściąga się najpierw minus (masa) żeby nie robić "iskierek" ze klem przy odkręcaniu plusa za pomocą klucza. AAAaaa i żeby mądre głowy ci nie powiedziały żeby zdejmować klemy przy włączonym zapłonie bo wtedy ooo jaaa pierd.....
                                  Skoda Octavia II 2.0TDI 16V BKD v. Elegance.

                                  Komentarz

                                  • krzysiek13
                                    L&K
                                    • 2010
                                    • 1155

                                    #18
                                    jefry, dokładnie, a co radio to inaczej się zachowa. Niektóre padną od razu, inne po jakimś czasie, a jeszcze inne wcale
                                    Octavia

                                    Komentarz

                                    • induro
                                      Classic
                                      • 2009
                                      • 10

                                      #19
                                      czy po odlaczaniu akumulatora w O2 tez nie wystapia zadne problemy?

                                      Komentarz

                                      • krzysiek13
                                        L&K
                                        • 2010
                                        • 1155

                                        #20
                                        induro, chyba w żadnym aucie nie wystąpią żadne problemy jeśli już to dokładany alarm może się buntować
                                        Octavia

                                        Komentarz

                                        • vaz
                                          Elegance
                                          • 2010
                                          • 799
                                          • Octavia II (1Z3)
                                          • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                          #21
                                          Korzystam z takiego prostownika i ładując akumulator w aucie nie odłączam klemy ujemnej . Zapłon oczywiście wyłączony . :idea:
                                          Antyfotoradar Valentine1
                                          Harry II Classic+Sirio ML145

                                          Komentarz

                                          Pracuję...